به گزارش روابط‌عمومی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار، امروز، ۲۰اردیبهشت۱۴۰۱، گردهمایی مسئولین اداری_ مالی موسسه‌ی فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در شهر قزوین آغاز به کار کرد.
مهندس امانی، مدیرعامل ایثار که در ابتدای این گردهمایی به صورت مجازی حاضر شد رویکردهای موسسه را در ابعاد مالی و اداری تشریح کرد. ایشان بیان داشت: ضرورت توجه به امور مالی و معاملاتی به خصوص در برنامه‌های تحولی خدمات دهی به جامعه معزز هدف، یکی از شریان‌های اصلی ایثار است و خواهشم این است که تمامی استان‌ها بر تبیین کلیه‌ی ضوابط و ابلاغیه‌ها اقدام عملی داشته باشند. تحقق برنامه‌ها‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران بزرگترین و اصلی‌ترین هدف ماست تا بتوانیم به همت شما با بودجه بندی مناسب، بستری را فراهم کنیم جهت فعالیت پویاتر و به دور از مشکلات. این امر کمک شایانی می‌کند که در اجرای برنامه‌های آتی تزلزلی رخ ندهد.
وی در ادامه اشاره داشت: ما دچار یک تحول هستیم و اکنون که از حمایت تمام و کمال معاون محترم رئیس جمهور برخورداریم و جناب آقای دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی صد در صد، ایثار را یکی از ارکان حوزه‌های خدمات‌دهی بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌دانند، می‌بایست برنامه‌ریزی‌هایمان ریزبینانه‌تر‌، ژرف‌تر و اجرایی‌تر صورت گیرد. در این قریب به یک سالی که در خدمت شما هستم، توسط تمامی همکاران بزرگوار اتفاق‌های مطلوبی در حوزه‌ی مالی رخ داده است، از جمله عقد تفاهم‌نامه‌های موثر و کارآمد که در راستای تامین منابع و خدمات‌رسانی به جامعه‌ی گرانقدر هدف بوده‌است. نکته‌ی مهم آن است که باید دید جامع‌تری به رویکردهای فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران داشت، همان‌گونه که در زمینه‌های تامین منابع توانبخشی، تجهیز، ساماندهی و بهره‌برداری، اتفاق‌های ماندگاری را رقم‌زدیم که با الویت‌بندی مناسب به نحوی دقیق اجرا شدند.
مهندس امانی در ارتباط با تکمیل مراکز ایثار چنین مباحث خود را عنوان کردند: با توجه به سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری و نیز ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بودجه‌هایی قابل توجه پیرو این امر در نظر گرفته شده. ایثار می‌بایست تا پایان ۱۴۰۲ هیچ مرکز نیمه تمامی نداشته باشد. پس این را طلب می‌کنیم که اهتمام ویژه‌ای بر هماهنگی ساخت مراکز توسط شما عزیزان صورت گیرد. البته که ایثار متولی ساخت مراکز نیست اما می‌تواند پیگیر خوبی باشد.
در راستای عقد تفاهم‌نامه‌ی همکاری ایثار با معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مدیرعامل ایثار افزود: این انتظار را از کلیه‌ی استان‌ها داریم که در این حوزه آسیب‌شناسی کنند. حتی در بخش اقامتی چنان چه در استانشان محل اقامتی نداریم، تلاشی صورت گیرد که ایثار اجرا کننده‌ی برنامه‌های اردویی و اقامتی بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد که این امر از ارکان پایش سلامت و حوزه‌ی درمان موسسه به شمار می‌رود.
ایشان همچنین کسب درامد در کنار خدمات‌دهی به جامعه‌ی ایثارگری را از الولیت‌های مالی ایثار عنوان کردند و تاکید داشتند که عملا موسسه نباید مکان یا ظرفیتی تهی و بدون بهره‌برداری داشته باشد.
انتهای صحبت‌های مهندس امانی شامل مباحث هوشمندسازی امور و مراکز جهت شناسایی بهتر ظرفیت‌ها و ساخت قالب‌های عدالت‌محور خدمت‌رسانی، نظارت دقیق‌ بر انحرافات مالی، نظم مالی و ثبت‌ داده‌ها و فعالیت‌ها، رعایت آیین نامه‌ها و فرایند رسیدگی به اماکان، بود.

گفتنی است در افتتاحیه‌ی این گردهمایی آقایان، حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین، حمیدرضا نصیری‌مقدم، سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیانی، محمد عبدی، سرپرست مدیریت برنامه بودجه و مالی، مهدی کرمی، مدیر منابع انسانی و پشتیانی، امیرحسین حسینی‌لواسانی، حسابرس داخلی از ستاد مرکزی ایثار به همراه یداله محمدبیگی، سرپرسرت ایثار قزوین، حضور داشتند. /انتهای پیام